elingua

Denní pomaturitní studium

Školní rok 2021/2022

+420 605 464 801

 
Přejete si zasílat novinky školy?
 

 Souhlasím se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením EU 2016/679 GDPR, dle Zásad ochrany osobních údajů
 

Certifikace

logo-AJŠA

logo-ESOL

Reference
 

 

DomůRozhovory, příběhy, vzpomínkyI po letech si vzpomeneme

I po letech si vzpomeneme

Na jazykové škole Lingua jsem studovala v letech 1996-1997 a vzpomínám si, že tehdy byla škola plná studentů a učeben. Spousta mých vrstevníků se, jako já, nedostala na vysokou školu, a tak jsme využili možnosti ponechat si status studenta a docházet na denní pomaturitní studium. Líbilo se mi, že tu kromě českých učitelů byli i rodilí mluvčí z různých koutů anglicky mluvících zemí a ti nám určitě pomohli přiblížit autentické prostředí jejich kultur, každý po svém. Moc mě i mé spolužáky nadchl náš učitel John Senior, který do výuky přinesl spoustu invence a hlavně humor. Taky jakýmsi způsobem dokázal všechny nadchnout pro jazyk tak, že ani jednoho z nás nenapadlo to hloupé přemýšlení, jestli „na to vůbec máme'. Na konci studia jsme se všichni přihlásili na státní zkoušky z angličtiny a taky na mezinárodní zkoušky Cambridge - tzv. First Certificate in English (FCE). Úspěšně jsem zvládla obě zkoušky, možná i díky tomu dobrému nadšení ze školy a kolektivu, který jsme si vybudovali. Asi i to mi tehdy pomohlo v rozhodování, co dál v profesním životě.

 

Po studiu na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci jsem složila kromě státních zkoušek i mezinárodní zkoušku Cambridge - tzv. Certificate in Advanced English (CAE) a začala učit na základní škole. Poté jsem na rok odjela do Velké Británie a po návratu, v roce 2005, jsem podepsala smlouvu jako učitelka angličtiny na plný úvazek právě na JŠ Lingua. Vrátila jsem se do denního pomaturitního studia, ovšem z pohledu učitele. Snažila jsem se vzpomenout si na ty moje začátky kdysi dávno a vzít si z nich inspiraci, jak to dělat, aby to moje snažení „k něčemu bylo'. Snad se mi to podařilo.

 

První ročník mých „pomaturitních' studentů byl zajímavý a opravdu snaživý. Spoustě z nich se podařilo na konci studia složit mezinárodní zkoušky FCE a PET pořádané známou školou Cambridge, hodně studentů pak využilo nabyté znalosti na dalším studiu. Dodnes se mi někteří z nich hlásí na mailu, společenských sítích i přes mobilní telefon a je to vždy moc příjemné. Taky mě už zvali na společné setkání, které si zorganizovali asi dva roky po skončení studia. Druhý ročník mých „deňáků' byl taky příjemný, jen jsem je musela opustit dříve, jelikož jsem odcházela na mateřskou dovolenou.

 

Kromě denního studia jsem učila i firemní angličtinu a potkala spoustu zajímavých lidí, které jsem svým způsobem „dovzdělávala' a oni zase případně poučili i mně v jejich oborech. I jejich specifické potřeby mě přivedly k mnoha zajímavým způsobům, jak „na ně', aby ta angličtina byla efektivní i ve výuce lidí, kteří už mají nějaký ten čas po studiu a naplno se věnují své profesi. Tímto chci ukázat, že pro mě bylo zaměstnání učitele hodně podnětné.

 

Jak jsem už uvedla, dosud jsem na mateřské dovolené, ale s JŠ Lingua se setkávám alespoň přes plakáty, které tu a tam vídám ve Zlíně, přes telefonáty, taky na internetu a facebooku. Dokonce se občas potkám se spolužáky z denního studia. S některými se setkáváme často, s jinými nás svede dohromady shoda náhod a zajímavé je to, že si dokážeme vzpomenout jeden na druhého, na jména, na místa, kde jsme seděli (a to byl pouhý rok studia) a taky na spoustu zážitků ze školy.

 

Než jsem odcházela na mateřskou, slavili jsme v „Linguě' 15leté výročí od založení a nyní je už výročí 20leté. Je to neuvěřitelné, jak čas běží. Lidé ale stárnou rychleji a ve firmách se mění, pro firmu je 20 let vlastně takový ten nejlepší věk mladé slečny. Proto firmě přeju hodně zdaru, možností k dalšímu zdravému rozvoji a spoustu spokojených zákazníků i zaměstnanců.

 

 

Srdečně zdravím a přeji vše nejlepší

Vaše
Mgr. Sylva Guryčová (roz. Kočicová)

 

(foto: archiv JŠ Lingua)


nahorutisk stránky
 

ADRESA
A KONTAKT
   

ADRESA

nám. T. G. Masaryka 2433
760 01 Zlín

 

EMAIL

info@elingua.cz

 

TELEFON

+420 577 222 067

 
 
 

Naše služby

Jednoleté denní pomaturitní studium

Kurzy pro veřejnost

Programy pro děti a mládež

Firemní kurzy

Jednodenní semináře a workshopy

Individuální vyuka a malé skupiny

Překlady a tlumočení

Pro veřejnost

O škole

Challenge / Newsletter Lingua

Napsali o nás

Reference

Fotogalerie

Videoprezentace

Kariéra - Jobs

Napsali o nás

Pro studenty

Bonusy pro studenty JŠ Lingua Zlín

Zařazovací testy

Souhrn kurzů a služeb

Proč studovat v JŠ Lingua Zlín

Principy výuky v JŠ Lingua Zlín

Kodex kvality

Vaše dotazy

Spojení

Kontakty

Lingua Zlín na Facebooku

Obchodní podmínky

kızılay dershane

dershane ankara

eskişehir altın fiyatları

ankara kız yurdu