elingua

Denní pomaturitní studium

Školní rok 2021/2022

+420 605 464 801

 
Přejete si zasílat novinky školy?
 

 Souhlasím se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením EU 2016/679 GDPR, dle Zásad ochrany osobních údajů
 

Certifikace

logo-AJŠA

logo-ESOL

Reference
 

 

Články

S takovým nadšením jsem se později už nesetkal

Ono se to řekne, osobní vzpomínka. Je to patnáct let, co jsem naposledy propotil košili při výuce v jazykové škole Lingua, a není jednoduché si poskládat střípky mého prvního řádného angažmá tak, aby do sebe zapadaly, avšak některé postřehy si budu pamatovat podle všeho ještě hodně dlouho, a o ty se mohu s vámi podělit.

 

Úvodem chci říct, že pan Přemysl Čížek byl vůbec první člověk, který mě angličtinu učil. A učil nás způsobem, který mě zaujal. Velkou měrou přispěl k tomu, že jsem se rozhodl pro studium angličtiny.

 

Do jazykové školy Lingua jsem přišel v roce 1993. Byl jsem čerstvý absolvent a byl jsem poměrně nervózní a stydlivý před svými zkušenějšími kolegy a rodilým mluvčím Davidem Burtonem. Navíc jsem přišel v době, kdy se připravovaly kurzy pro manažery tehdejší firmy Svit a všechny tyto přípravy probíhaly společně formou jakéhosi brainstormingu v angličtině. V tu chvíli máte dvě možnosti: buď se stáhnete do pozadí a třesete se trémou, nebo se zapojíte. Mně se podařila ta druhá varianta hlavně díky skvělému přístupu tehdejších zkušenějších kolegů a také díky přístupu pana Čížka, ze kterého bylo zjevné, že se můžu opřít o důvěru vedení. Upřímně řečeno, s takovým prostředím, atmosférou a nadšením jsem se později ve své kariéře už nesetkal. Bylo to naposled, kdy jsem pracoval v opravdovém týmu a kdy jsem cítil, že jeden druhému jsme ochotni dát vše, čím v tu chvíli disponujeme.

 

Také si vzpomínám, že jsme tenkrát rozjížděli projekt pomaturitního intenzivního kurzu angličtiny, který, myslím, běží dodnes a určitě dělá Linguě dobrou službu. Nedávno jsme s některými dalšími učiteli angličtiny analyzovali přínos jednotlivých etap vzdělání pro vykonávání našeho povolání a vzpomínám si, že dva z nich uvedli právě intenzivní pomaturitní kurz na Linguě přínosnější než později vystudovanou angličtinu na univerzitě.

 

Chtěl bych taky ocenit skutečnost, že i když jsem z této školy za nějaký ten rok odešel, abych šel svou vlastní cestou, nikdy jsem necítil ze setkání s panem Čížkem chování konkurenta, ale naopak měl jsem pocit, že se rádi vidíme. Pamatuji si, že často říkal: „Tome, my nejsme navzájem konkurence. Naše konkurence jsou ti, kteří učí angličtinu načerno.'

 

Linguě bych chtěl popřát dobré kantory inspirující se navzájem, hodně nápadů, tvůrčí atmosféru a hodně štědrých zákazníků. Panu Čížkovi přeji hodně zdraví a elánu, a aby si pamatoval, kde je přízvuk ve slově „ananas'. Doufám, že mi tuto závěrečnou poznámku promine - nebyla myšlena zlomyslně.

 

 

Tomáš Korčák
učitel v JŠ Lingua v letech 1993 - 1996

 

 

(foto: archiv T.Korčáka)


nahorutisk stránky
 

ADRESA
A KONTAKT
   

ADRESA

nám. T. G. Masaryka 2433
760 01 Zlín

 

EMAIL

info@elingua.cz

 

TELEFON

+420 577 222 067

 
 
 

Naše služby

Jednoleté denní pomaturitní studium

Kurzy pro veřejnost

Programy pro děti a mládež

Firemní kurzy

Jednodenní semináře a workshopy

Individuální vyuka a malé skupiny

Překlady a tlumočení

Pro veřejnost

O škole

Challenge / Newsletter Lingua

Napsali o nás

Reference

Fotogalerie

Videoprezentace

Kariéra - Jobs

Napsali o nás

Pro studenty

Bonusy pro studenty JŠ Lingua Zlín

Zařazovací testy

Souhrn kurzů a služeb

Proč studovat v JŠ Lingua Zlín

Principy výuky v JŠ Lingua Zlín

Kodex kvality

Vaše dotazy

Spojení

Kontakty

Lingua Zlín na Facebooku

Obchodní podmínky